מחולל הערפל BANDIT

מערכת הגנה אקטיבית כנגד פורצים ושודדים

המכשיר שיבריח גנבים בידיים ריקות - BANDIT

28 מטר מעוקב של ערפל סמיך בשנייה אחת

כמה פעמים אנו מאוכזבים לשמוע שהפורצים הצליחו לגנוב, למרות מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה. אז יש חדש בתחום...

כאשר מחולל הערפל BANDIT נכנס לפעולה ובתוך שניות ממסך את המקום בערפל סמיך מאד על מנת לסמא את עיניו של הפורץ ולמנוע ממנו ככל האפשר את ניצול הזמן שבין התרעת הפריצה ועד הגעת כוחות הביטחון. כך מצטמצם הנזק הנגרם מהפריצה למעט שבמעט.

 
 
תרחישים לפעולת המחולל:
 - פריצה - מערכת אזעקה מפעילה את המחולל כתוצאה מאזעקת פריצה (לפי תרחיש של גלאי ספציפי ו/או מספר גלאים).
 - שוד/ אלימות - הפעלה ידנית ע"י כפתור מצוקה/שלט אלחוטי.
 
כידוע, יותר ויותר מבנים ציבוריים, עסקים ובתים פרטיים מצוידים במערכות מיגון חכמות כגון: מערכות אזעקה , מצלמות אבטחה, התקשרות למוקדי אבטחה וכד'... וטוב שכך. יחד עם זאת, עדיין מתבצעות פריצות, מקרי שוד ואלימות. ברוב המקרים האמצעים הללו מתריעים על האירוע ואז נדרשת התערבות אנושית שמגיעה למקום האירוע בד"כ כעבור 10 דקות, לפחות. 

דקות ראשונות אלו הן הדקות הקריטיות אותן הגנב מנצל כדי לקחת את הפריטים בעלי הערך הגבוה ביותר ולהימלט, בטרם הגעת כוחות הביטחון.

מחולל הערפל BANDIT הינה מערכת המייצרת ערפל סמיך מאד ובזמן קצר ביותר - 28 קוב/שנייה – למשל : חדר בגודל 20 מ"ר בגובה תקרה של כ 2.8 מ' יתכסה ערפל סמיך בתוך 2 שניות, עד כדי שלא ניתן לראות אובייקט ממרחק של כ- 25 ס"מ.

BANDIT מגיע עם 3 שנות אחריות. 


שאלות נפוצות

האם המערכת פועלת גם בזמן הפסקת חשמל?

המערכת מצוידת בסוללת גיבוי נטענת.בזמן הפסקת חשמל נשמרת יכולת ייצור הערפל לכשעתיים ויכולת מערכת החיווי האלקטרונית כ- 24 שעות.

כמה זמן לוקח לערפל להתנדף?

בין 10 דקות ל- 50 דקות, תלוי ברמת האוורור במקום.

האם החומר המערפל מזיק לאדם ?

החומר המערפל הוא "אתנול". בריכוזים בהם הוא קיים במחולל, אינו מזיק לאדם בשום דרך.

החומר הנפלט נבדק ע"י המעבדה המוסמכת והמוכרת "אקוטסט בדיקות סביבתיות בע"מ"  ונקבע על ידה: "מעיון בתוצאות הניטור של אדי האתנול עולה כי הריכוזים כפי שנמדדו בשתי הסדרות הינם נמוכים באופן משמעותי מערך החשיפה המרבי המותר (TLV-STEL). לפיכך ניתן לקבוע שהריכוזים הנ"ל אינם מהווים סיכון בריאותי לאנשים הנחשפים להם."

האם החומר המערפל מזיק למוצרים?

אינו מזיק כלל, למזון,בגדים,מוצרי חשמל,מחשבים ומוצרים אחרים. החומר מתנדף ואינו מותיר סימן (יתכן כי במקרה של פליטה ישירה וממרחק קצר על זכוכית, יהיה צורך בניגוב הזכוכית). כמובן, מותנה בהתקנה מקצועית המתבצעת ע"י מתקין מורשה וכפוף לכללי הבטיחות המפורטים בחוברת למשתמש.

האם החומר המערפל דליק?

האתנול, בריכוזים אלה כפי שנפלטים מהמחולל אינו דליק, כלל.

האם יש צורך במילוי חדש אחרי כל הפעלה?

לא. במיכלי הלחץ של BANDIT יש כמות של 1.4 ליטר חומר שמספיק לייצור ערפל למשך 50 שניות במצטבר. יש צורך במילוי לאחר שימוש בכל 50 השניות הללו. במידה וכמות החומר ירדה מתחת ל-30% יתקבל חיווי. במקרה כזה, מומלץ לנצל את הביקורת השנתית לצורך החלפת מיכל.

מה אורך חיי המדף של החומר המערפל?

החומר נתון במיכל לחץ אטום ולכן אינו ניזוק. אנו ממליצים להחליף אחת ל- 4 שנים בכל מקרה, וזה על מנת שגם המיכל והמערכת האלקטרונית שלו יבדקו במפעל.

האם ניתן להוסיף חומר מדמיע למחולל?

ישנן גרסאות נוספות של חומר מערפל עם תוספות כגון: פלפל,צבע ועוד... אנו בחרנו שלא להביא גרסאות אלה לשוק האזרחי בארץ על מנת שלא לחשוף את לקוחותינו לתביעות בגין תקיפה, גרימת נזק ואחרות. ניתן לספק, עלפי דרישה מגורמים בעלי אישורים מתאימים.

האם יש צורך בתחזוקה מיוחדת?

מחולל הערפל BANDIT אינו מכיל חלקים מכאניים נעים כגון משאבה,דיאפרגמה וכד', ולכן הסיכויים לתקלות הם אפסיים ואין צורך בתחזוקה מיוחדת. כמו כן,BANDIT מגיע עם 3 שנות אחריות.

מומלץ להזמין בדיקה אחת לשנה ולהחליף סוללה נטענת אחת לשנתיים.